Kalendář kurzů

Kurzy budou probíhat v Praze 4 (není-li uvedeno jinak), detailní informace dostanou přihlášení zájemci mailem v týdnu před kurzem.

Přihlášky mailem (hanka@ovcipanenky.cz), na kterém vám sdělím číslo účtu pro složení zálohy 300 Kč. V případě dotazů volejte 608157811.

Dárkový poukaz
Máte rukodělnou maminku, babičku, tetičku a přemýšlíte o dárku pro ni? Rádi byste dětem pořídili ovčí panenku, ale nemáte čas ji sami vyrobit? Věnujte poukaz ve vámi zvolené hodnotě na libovolný kurz jako dárek. V případě zájmu mě kontaktujte.

Kurzy v prvním pololetí školního roku 2018/19

Kurzy budou probíhat vždy v sobotu od 11 do 17 hodin na Praze 4 ve Waldorfské škole na Opatově, Křejpského ulice 1501 (pokud není u konkrétního kurzu uvedeno jinak).
Do kurzu je třeba se včas nahlásit - mailem : hanka@ovcipanenky.cz nebo telefonem - 608 157 811 - a složit zálohu 300,-Kč, která je nevratná, pouze jednou převoditelná na jiný termín.

Kurzovné činí 500,-Kč (z toho 300,-Kč nevratná záloha), spotřebovaný materiál se připočítává zvlášť.

Na kurz si s sebou vezměte přezůvky, svačinu a šicí (ostré nůžky, metr, jehly, nitě, špendlíky,silnější háček), příp. plsticí potřeby (plsticí jehlu, podložku). Nemáte-li, budou pomůcky zajištěny na místě.


Drak - kurz v sobotu 6. října 2018

V tomto kurzu můžete vsadit na jistotu a pustit se do šité figury z mramorově nabarvené plsti anebo se odvážit experimentovat s mokrým plstěním a vytvořit si zcela svého jedinečného draka.... Předchozí zkušenosti s mokrým plstěním nejsou nutností nýbrž výhodou.

Cena materiálu podle výběru asi 250 Kč.


Kurz výroby narozeninové víly - Zlín - sobota 20. října 2018

V tomto kurzu vytvoříme narozeninovou vílu s jehlou plstěnou hlavičkou a tělem ze šátku - bavlněného nebo slavnostně hedvábného.
Může to být víla pro konkrétní dítě, zkusíme však vymyslet i variantu víly do třídy školky/školy - s převlékacím oděvem.

Kurzovné : 400,- Kč
Cena základního materiálu : 200,-Kč

Přihlášky na mailu : iba@c-box.cz


1. díl panenkového cyklu "Pro nejmenší" - v sobotu 17. listopadu 2018

V tomto kurzu máte možnost vypravit se na objevnou tvůrčí cestu panenkového řemesla, které může přinést užitek jak dětem (v podobě panenky), tak i Vám v tom, že se dozvíte něco o sobě samých (tvorba panenky je totiž specifická záležitost, vytváříme "člověka" a to si žádá zapojit "lidství" v nás.
Zaměříme se na nejmenší děti, povíme si, jaké hračky děti tohoto věku potřebují a pustíme se do šití panenky právě pro novorozence a kojence.

Cena materiálu podle výběru asi 200 Kč.


Kurz výroby maňásků Pejska a Kočičky v sobotu 13. ledna 2019

V tomto kurzu budeme vyrábět maňásky s hlavičkou plstěnou jehlou a pleteným tělem (nepletařky nepřijdou zkrátka, bude možnost i šité varianty).
Zaměříme se na dokončení hlaviček, s pleteným (či šitým) tělem pouze začneme.

Předchozí zkušenost s plstěním jehlou není nutná, je výhodou)

Cena materiálu orientačně 250 Kč.


2. díl panenkového cyklu "Pro půlroční"- v sobotu 19. ledna 2019

V tomto kurzu budeme pokračovat v naší cestě a zaměříme se na půlroční děti. Podíváme se na to, jaké hračky děti v tomto věku potřebují, a pustíme se do šití panenky pro tento věk (je možná i klučičí varianta).

Cena materiálu podle výběru - 150 - 200 Kč